Pierś z kurczaka nadziewana rodzynkami

Pierś z kurczaka nadziewana rodzynkamiPierś z kurczaka (również z indyka) jest szczególnie zalecana w diecie kobiety ciężarnej. To delikatne mięso, bogate w pełnowartościowe białko, które pełni rolę budulcową  mięśni, tkanek i narządów wewnętrznych. Dodatek rodzynków lub owoców suszonej żurawiny wzbogaca walory dietetyczne i smakowe drobiu.  Przy tym potrawa jest niedroga, łatwa do wykonania.

Składniki: 2 średniej wielkości piersi z kurczaka, 2 duże łyżki sparzonych  rodzynków lub  suszonej żurawiny, do smaku sól i pieprz ziołowy.

Wykonanie: każdą z piersi opłukać pod bieżącą wodą, osuszyć ręcznikiem papierowym. Zdjąć błonę.  Ostrym końcem noża wydrążyć otwór wzdłuż piersi. Wnętrze nadziać ściśle rodzynkami (lub żurawiną). Wierzch posolić, przyprawić pieprzem ziołowym. Obydwie piersi gotować na parze do miękkości. Można również użyć specjalnego rękawa spożywczego i upiec je w nagrzanym piekarniku w temp. 190ºC (ok. 35 minut).  Po obróbce termicznej ostrożnie wyjąć piersi, pozostawić do ostygnięcia.

Pokrojona zimna pierś stanowi doskonały dodatek do pieczywa lub może być samodzielną przekąską z surówką warzywną. Świetnie komponuje się z konfiturami z borówek lub żurawin.

Grażyna Tuchmacher

Szanowny Gościu, witam Cię na mojej stronie dotyczącej zdrowego odżywiania w ciąży. Odżywianie i higiena w ciąży to podstawa przyszłego zdrowia dziecka. Mam nadzieję, że porady i wskazówki, które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie pomocne. Polecam również uwadze swoją książkę Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej, która została wydana przez krakowskie wydawnictwo „Impuls”. W książce przyszła mama znajdzie informacje o wartościach odżywczych podstawowych produktów żywnościowych, ich zestawianiu w posiłkach oraz prawidłowym odżywianiu się podczas ciąży. Książka zawiera proste przepisy kulinarne z kuchni tradycyjnej oraz współczesnej, które mam nadzieję znajdą uznanie wśród młodych czytelniczek. Kilka stron poświęconych jest higienie ciała oraz kosmetykom wskazanym podczas ciąży.


dieta w ciy
Artykuły