Kisiel w ciąży (kisiel mleczny z borówkami)

Zdrowe odzywianie w ciąży - kisiel mleczny z borówkamiKisiel w ciąży – kisiele mleczne (nazwa spożywcza „budyń”) należą do odżywczych deserów mlecznych, prostych do wykonania i bardzo tanich. Powinien być uwzględniany w zdrowym odżywianiu kobiety będącej  w ciąży. Zachęcam, aby taki deser sporządzić samej.

Składniki:  2 szklanki mleka 2% (1/2 l), 2 pełne łyżki mąki ziemniaczanej, ¼ łyżeczki cukru wanilinowego, 2 -3 łyżki cukru, łyżeczka masła (niekoniecznie), owoce do dekoracji.

Wykonanie: odlać półtorej szklanki mleka, podgrzać z cukrem i cukrem wanilinowym, pozostałą część zimnego mleka wymieszać z mąką ziemniaczaną i wlać na gorące mleko, mieszając dokładnie do momentu, aż wszystko się zagotuje. Moment wlewania i mieszania jest ważny i trzeba pilnować, aby nie powstały grudki. Podpowiadam, że można do mieszania użyć trzepaczki rózgowej, dzięki której kisiel dobrze się rozprowadzi. Wyporcjować kisiel mleczny na talerzyki deserowe lub do salaterek. Schłodzić. Udekorować owocami. Kisiel mleczny doskonale też smakuje z sokiem malinowym, wiśniowym lub żurawinowym.

 

Grażyna Tuchmacher

Szanowny Gościu, witam Cię na mojej stronie dotyczącej zdrowego odżywiania w ciąży. Odżywianie i higiena w ciąży to podstawa przyszłego zdrowia dziecka. Mam nadzieję, że porady i wskazówki, które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie pomocne. Polecam również uwadze swoją książkę Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej, która została wydana przez krakowskie wydawnictwo „Impuls”. W książce przyszła mama znajdzie informacje o wartościach odżywczych podstawowych produktów żywnościowych, ich zestawianiu w posiłkach oraz prawidłowym odżywianiu się podczas ciąży. Książka zawiera proste przepisy kulinarne z kuchni tradycyjnej oraz współczesnej, które mam nadzieję znajdą uznanie wśród młodych czytelniczek. Kilka stron poświęconych jest higienie ciała oraz kosmetykom wskazanym podczas ciąży.


dieta w ciy
Artykuły