Omlet ze szpinakiem i pomidorami suszonymi

Omlet ze szpinakiem i pomidorami suszonymiOmlet ze szpinakiem i suszonymi pomidorami jest świetną propozycją dla kobiety w ciąży na jesienno-zimową porę roku.

Składniki: 2 jaja, łyżka wody, ok. 80-90 g mrożonego szpinaku (liściastego),łyżka suszonych pomidorów, łyżka masła, łyżka oleju do smażenia, gałka muszkatołowa, sól, pieprz, rzeżucha do dekoracji.

Wykonanie: sporządzić nadzienie – szpinak lekko rozmrozić, posiekać liście na mniejsze kawałki, zeszklić na patelni razem z masłem. Dodać pokrojone w kostkę suszone pomidory. Gdy  szpinak odparuje przyprawić solą i gałką muszkatołową, dodać posiekany czosnek (jeżeli kobieta w ciąży dobrze go toleruje ). Przygotować omlet: jaja wcześniej umyć i sparzyć, roztrzepać je z łyżką wody, posolić. Wylać na rozgrzaną patelnię z dodatkiem oleju. Gdy omlet częściowo zetnie się, wyłożyć na jego połowę szpinak. Nadmiar masy jajecznej wylać pod spód omletu (za pomocą łopatki) i krótko dosmażyć pod przykryciem. Gotowy omlet złożyć na pół, udekorować.

 

Grażyna Tuchmacher

Szanowny Gościu, witam Cię na mojej stronie dotyczącej zdrowego odżywiania w ciąży. Odżywianie i higiena w ciąży to podstawa przyszłego zdrowia dziecka. Mam nadzieję, że porady i wskazówki, które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie pomocne. Polecam również uwadze swoją książkę Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej, która została wydana przez krakowskie wydawnictwo „Impuls”. W książce przyszła mama znajdzie informacje o wartościach odżywczych podstawowych produktów żywnościowych, ich zestawianiu w posiłkach oraz prawidłowym odżywianiu się podczas ciąży. Książka zawiera proste przepisy kulinarne z kuchni tradycyjnej oraz współczesnej, które mam nadzieję znajdą uznanie wśród młodych czytelniczek. Kilka stron poświęconych jest higienie ciała oraz kosmetykom wskazanym podczas ciąży.


dieta w ciy
Artykuły